Wady implantów stomatologicznych

Palenie, na przykład, jest szkodliwe dla implantów. Jednakże, chociaż początkowo możesz zostać uznany za nieodpowiedniego do operacji implantologicznej, jeśli możesz rzucić nawyk na czas leczenia, dentysta może dać ci zielone światło w późniejszym terminie. Po operacji wszczepienia implantu dentystycznego w celu wprowadzenia implantu do kości szczęki i zakończenia procedury z przymocowaniem korony (sztucznego zęba), trudno będzie odróżnić implant dentystyczny od naturalnych zębów. Implant dentystyczny jest nie tylko naturalnie wyglądający, ale ponieważ jest mocno osadzony w szczęce, działa w taki sam sposób, jak zęby, z którymi się urodziłeś.

Trzeba jednak pamiętać, że są pewne wady implantów stomatologicznych, a można do nich zaliczyć między innymi ich cenę. Niewielka utrata masy kostnej przez wiele lat jest normalna. Jeśli stracisz zbyt dużo kości, być może będziesz musiał wymienić cały implant. Podobnie ma się sprawa z mostem protetycznym. Jeżeli zęby na których został przymocowany most zaczną się chwiać, to prawdopodobnie

Oryginalna operacja i oryginalny projekt zębów są ogromnym czynnikiem wpływającym na długoterminowe zdrowie implantów dentystycznych.

Częstą wadą implantów dentystycznych jest to , że wymagają czasu. Większość zajmuje od trzech do sześciu miesięcy. Dzieje się tak dlatego, że kość po prostu goi się powoli.

Jeśli potrzebujesz przeszczepu kości, czas leczenia może wydłużyć się z trzech miesięcy do osiemnastu miesięcy lub dłużej, w zależności od wyjątkowej sytuacji.
Zwykły most można wykonać w ciągu kilku dni lub tygodni. Rzeczywistość jest taka, że plusy przeważają nad wadami. Ogólnie rzecz biorąc, proces ten jest długoterminową korzyścią dla krótkoterminowego poświęcenia. Implanty dentystyczne są zdecydowanie najlepszą opcją w większości sytuacji, gdy zęby są tracone.

Utrata zębów może być wynikiem:

  • Istniejąca choroba przyzębia
  • Niewłaściwa higiena jamy ustnej
  • Używanie tytoniu
  • Stany takie jak cukrzyca i nadciśnienie
  • Choroba dziąseł

Dlatego lekarze dentystyczni sugerują wielu osobom z częściową lub całkowitą utratą zębów, aby wybrały implanty dentystyczne. Implanty dentystyczne to metalowe ramy i słupki, które są ustawione chirurgicznie. Są one umieszczone w kości szczęki. Ponieważ są połączone z kością szczęki, podtrzymują sztuczne zęby bez ryzyka poślizgnięcia się lub przesunięcia.

Implant dentystyczny to tytanowa struktura korzeniowa (słupek), która jest umieszczana z chirurgią stomatologiczną w kości szczęki.

Pozwala to dentyście na wymianę korony lub mostu w tym obszarze. W przeciwieństwie do protez, implanty dentystyczne są protezami stałymi. Uzupełnienia stomatologiczne wykonywane za pomocą implantów dentystycznych niemal przypominają naturalne zęby. Implanty dentystyczne są doskonałym rozwiązaniem, jeśli ktoś ma utracony pojedynczy ząb lub wiele zębów, a także tych, którzy używają protez.

Autor

  • Miłośnik gry na gitarze. Zawodowo zajmuje się poradami z zakresu prowadzenia biznesu. Prowadzi liczne blogi poświęcone wielorakiej tematyce.